+420 737 404 530
electronic@electronic.cz

Kamerový systém

Kamerové systémy v Praze instaluje firma Electronic

Máme řešení pro každého! Kamerový systém od Electronic.cz

Chcete mít vše pod kontrolou? Nainstalujeme Vám kamerový systém se záznamem, online zobrazením na mobilní telefon, tablet nebo notebook při zachování maximálně jednoduchého ovládání a nastavení.

Chcete-li mít dohled nad Vaším majetkem, pořiďte si kamerový systém. Spojením našich znalostí a Vaší představy dokážeme kamerový systém přesně podle Vašeho přání. Instalací kamerového systému například v panelových domech můžete předcházet bezohlednému jednání některých nájemníků a snížit tak škody na majetku, zároveň Vám kamerový systém pomůže případného pachatele rozpoznat a dopadnout.
Kamerový systém je v současné době cenově snadno dostupný a proto již není pravidlem, že si tento bezpečnostní prvek mohou dovolit jen bohaté firmy. Jednoduchý kamerový systém se záznamem obrazu dnes pořídíte již za několik tisíc korun a tato jednorázová investice Vám brzy vrátí peníze které by jste jinak investovali na opravu poničeného majetku nebo krádeží.

TYPY KAMER A JEJICH ROZLIŠENÍ

Doporučujeme, poradit se s naším technikem, který Vám na základě návštěvy objektu,  doporučí správný typ kamery.  Návštěva našeho technika přímo u Vás je zdarma.

infoTyp kamery volíme podle toho, co požadujete monitorovat. Dále potom podle umístění kamery a jaké jsou v místě sledování světelné podmínky (venku, uvnitř objektu, speciální umístění – prašné prostředí, vysoké teploty okolí a pod.).
Obecně lze volit mezi kamerami venkovními, vnitřními, skrytými, kamerami v antivandal provedení (kamery v odolných krytech) a nebo kamerami s IR přisvícením, které vidí i za úplné tmy a to až do vzdálenosti několika desítek metrů.

Podívejte se, jaký obraz budete mít z té nejlevnější analogové kamery a jaký bude naopak z profesionální IP kamery s vysokým rozlišením - porovnání obrazu z různých typů kamer naleznete zde.

ZÁZNAM OBRAZU BEZPEČNOSTNÍCH KAMER

Nejlepším a nejspolehlivějším řešením je digitální záznamové zařízení (DVR, NVR, IP RECORDER…).

Kamerový systémZáznamová zařízení neboli rekordéry zaznamenávají signál z bezpečnostní kamery a ukládajího na pevný disk (HDD) obdobně, jako je tomu u klasických počítačů. Rekordéry pro kamerový systém jsou určeny pro nepřetržitý, 24 hodinový provoz, což je nespornou výhodou oproti záznamu kamer přímo do počítače. Většinou umožňují současné nahrávání, přehrávání, zálohování dat nebo síťový přístup a online přístup přes mobilní telefon, tablet nebo notebook. Přístup k datům přes internet bývá pro více uživatelů s možností různého nastavení přístupových práv. Vytvoříte tak perfektní kamerový zabezpečovací systém a vše budete mít pod kontrolou. Zobrazit kamery je možné na LCD / LED monitoru s VGA nebo HDMI vstupem. K zobrazení kamer je možné použít také běžně používanou TV. K digitálnímu záznamovému zařízení připojíte jednoduše jak levnou analogovou kameru koaxiálním kabelem, tak i dnes už běžně používané IP kamery s vysokým rozlišením. Samozřejmě musíte zvolit rekordér, který je určen pro záznam z požadovaného typu kamery.

kamerový systém

Doba záznamu

Dobu záznamu určuje kapacita pevného disku rekordéru a způsob, jakým je záznam pořizován. Při dnešních cenách pevných disků se na této položce jistě nevyplatí šetřit. Stejně důležité, jako je kapacita pevného disku, je také to, jaký zvolíme způsob záznamu.

kamerový systém

Typ záznamu – detekce pohybu / trvale / kalendář

Obraz z kamer lze zaznamenávat na základě detekce pohybu (nejčastěji používaná varianta), nepřetržitě nebo dle časového plánu. Pokud zvolíme nejčastěji používanou variantu záznamu s detekcí pohybu, prodloužíme tím dobu uchování dat na disku, která může být až několik týdnů.

kamerový systém

Kamerový systém přes internet do mobilu, tabletu i notebooku

Rekordér je možné jednoduše připojit k internetu a kamery je možné sledovat na mobilním telefonu, tabletu nebo notebooku. Budete tak mít přehled o dění ve vaší firmě nebo v okolí vašeho domova nezávisle na místě, kde se právě nacházíte. Kamerový systém tak budete mít stále k dispozici vč. možnosti přehrávání záznamu při zachování maximálně jednoduchého ovládání a nastavení.

kamerový systém

Zálohování zaznamenané události

Kamerový systém umožňuje snadno zaznamenanou událost zálohovat na přenosnou flash paměť a záznam jednoduše dále zpracovat např. jako důkazní materiál pro policii a snadno tak dokážete usvědčit případného pachatele. Uložený záznam lze snadno přehrát na jakémkoliv klasickém počítači.

kamerový systém

Kamerový systém se záznamem do PC

Další možností digitálního záznamu jsou samotné PC, doplněné kartou s kamerovými vstupy. Součástí těchto karet je software pro zpracování obrazu. Tato varianta je v současné době však již méně používaná, jelikož běžné počítače nejsou určené k nepřetržitému provozu a každý z nás se už jistě také setkal s tím, že počítač občas „zamrzne“ a potom budete jen těžko hledat nějakou událost z kamerového systému. Digitální rekordér pro kamerový systém je oproti tomu určen právě pro nepřetržitý a bezúdržbový provoz. Chcete-li se na kamerový systém 100% spolehnout, volil bych záznam přímo do počítače pouze v krajním případě.

LEGISLATIVA INSTALACÍ KAMEROVÝCH SYSTÉMŮ